Eko-edukacja. Jak zaszczepiać w dzieciach miłość do planety

Dbanie o środowisko to bardzo często poruszany ostatnio temat. Żeby jednak poprawić kondycję naszej planety, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich jej mieszkańców. Oczywiście duże firmy mają większy wpływ na zanieczyszczenie planety, ale ekologia dla dzieci uczy ich szacunku dla środowiska od najmłodszych lat.

Ekoedukacja

Edukacja ekologiczna dla najmłodszych

Już od najmłodszych lat, w przedszkolach, zerówkach i pierwszych klasach szkoły podstawowej organizowane są zajęcia z tematu przyrody, na których kładziony jest spory nacisk na dbanie o naszą planetę. Samo to świadczy najlepiej o tym, że ekologia dla dzieci jest potrzebna, pamiętajmy, że postawy i zachowania warto kształtować od najmłodszych lat. Błahe z pozoru działania – jak gaszenie światła, sortowanie śmieci czy zwracanie uwagi na opakowania, mają ważny wpływ na czystość naszej planety. Ekologia dla dzieci uświadamia ich i uczy od najmłodszych lat szacunku i życia tak, aby w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowisko.

Małe działanie, duży efekt

Każdy z nas może się przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Moda na bycie eko, to o wiele więcej, to świadomy wybór stylu życia. Ruch zero waste jest najlepszym przykładem tego, że można ograniczyć szkodliwe materiały i nie tracić przy tym nic z wygody życia. Zamienienie plastikowych butelek na szklane, wybór torebek papierowych zamiast tych z plastiku – to małe wyrzeczenia, ale jeśli wiele osób je wybierze, środowisko może ulec poprawie. Bez względu na to, czy ekologia dla dzieci, czy dla dorosłych, dobrze, że tego typu edukacja jest prowadzona.

2 comments on Eko-edukacja. Jak zaszczepiać w dzieciach miłość do planety

  1. Edukacja o ekologii jest bardzo potrzebna. Już w przedszkolu moja córka brała wielokrotnie udział w zajęciach poświęconych ekologii i dbaniu o naszą planetę. To bardzo ważne, by już od najmłodszych lat wszczepiać dzieciom dbałość o otaczający nas świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *