Jak wybrać wykonawcę klimatyzacji?

Pytanie postawione w tytule może wielu osobom wydać się banalnie proste. Wystarczy przecież sprawdzić, na jakich urządzeniach dana firma pracuje, jak jest oceniana przez klientów, jakie ma ceny montażu i po wszystkim. No, nie do końca tak jest. Co więc musimy wiedzieć, by wybrać odpowiednią firmę klimatyzacyjną?

vent 207148 640

Po pierwsze, wybór firmy klimatyzacyjnej

Na rynku jest wiele firm montujących klimatyzację. By wybrać najlepszą ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych cech. Przede wszystkim bardzo ważne jest doświadczenie w montażu klimatyzacji, czyli ścisła specjalizacja. Fachowcy od wszystkiego nie muszą być akurat fachowcami od konkretnego typu klimatyzatora, który sobie upatrzyliśmy.

Warto zwrócić więc uwagę, czy firma może zaproponować możliwość zakupu wybranego przez klienta urządzenia. Pamiętaj, że niektóre firmy specjalizują się tylko i wyłącznie w montażu klimatyzatorów jednego producenta i będą namawiały do zakupu modelu, który mają w ofercie, a który niekoniecznie będzie odpowiadał klientowi choćby ze względu na brak pewnych funkcji czy też design. Bardzo ważna jest gwarancja na sprzęt oraz na montaż. Instalator musi mieć bowiem odpowiednie certyfikaty. To one pozwalają uzyskać pełną gwarancję na sprzęt. Istotne są tutaj także okresy gwarancyjne i czego dotyczą. Mogą być inne dla komponentów klimatyzatora i inne dla produktu jako całości. Przed podjęciem decyzji, zapytaj o uprawnienia instalatora, które dotyczą choćby uruchomienia i napełnienia klimatyzacji.

Po drugie – kontakt z klientem

Szanująca się, profesjonalna firma nie utrudnia kontaktu z klientami. Podaje adres korespondencyjny, numer telefonu, e-mail i ma swoją stronę internetową z wszelkimi danymi i niezbędnymi informacjami. Łatwość kontaktu różnymi kanałami to wielki plus. Kolejną zaletą jest dostępność instalatora – jeśli musimy czekać w nieskończoność na ustalenie terminu prostej nawet usługi, to zrezygnujmy już na wstępie, bo co się stanie, gdy będziemy mieli poważną awarię? No właśnie – awaria. Tu dochodzimy do sedna sprawy, jakim jest kompleksowość oferty. Montaż to nie wszystko. Bardzo ważny jest wieloletni serwis – tak gwarancyjny jak i pogwarancyjny wykonywany w miarę szybko.

conference room 768441 640

Po trzecie – stosunek jakości do ceny

Na koniec będzie wisienka na torcie, czyli jaki powinien być stosunek ceny do usługi zakupu klimatyzatora o jego montażu i serwisu? Ano najlepiej, gdy jest optymalny. Co to oznacza w praktyce? Bierzemy pod lupę oczywiście stosunek ceny do jakości usług. Cena nie może być najniższa, ale nie powinna też zwalać z nóg i wypłukiwać kieszenie. Oferta cenowa powinna więc być atrakcyjna dla klienta. Sam montaż klimatyzacji jest usługą jednorazową. Natomiast serwisowanie już nie. Dlatego lepiej za montaż zapłacić trochę więcej, ale mieć w normalnej cenie pewny serwis przy użyciu jednak wysokiej jakości sprzętu, certyfikowanych przez danego producenta klimatyzatora materiałów.

4 comments on Jak wybrać wykonawcę klimatyzacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *