Klimatyzacja – firmy

Do przedstawicieli firm klimatyzacyjnych w Polsce należą producenci sprzętu, ich dystrybutorzy, firmy montujące sprzęt i zapewniające serwis.

Rynek zawdzięcza gwałtowny rozwój przede wszystkim czynnikom naturalnym. Lato jest coraz dłuższe i bardziej upalne.

Dodatkowo, rozwój rynku stymulują czynniki społeczno-ekonomiczne. By przetrwać w globalizującej się ekonomii, ludzie coraz więcej czasu spędzają w pracy i do odpoczynku w domu szukają szybkich rozwiązań. Równocześnie z firm w których pracują czerpią wzorce (w postaci działającej klimatyzacji) jak i środki na montaż we własnym domu.

Pojawiają się też możliwości dofinansować dla prywatnych inwestorów, którzy budując dom zdecydują się na montaż klimatyzacji energooszczędnej.

Producenci klimatyzacji:

Do producentów obecnych w Polsce zaliczają się firmy:

Carrier – światowy lider produkcji urządzeń energooszczędnych, wyspecjalizowany w produkowaniu klimatyzacji do firm i urządzeń przemysłowych. Zapoczątkowany przez Willisa Havilanda Carriera który zaprojektował pierwszy nowoczesny układ klimatyzacji.

CHIGO – chińska firma produkująca klimatyzatory naścienne, podłogowe, podsufitowe, okienne i przenośne.

Daikin – japoński producent klimatyzacji, obsługujący wiele światowych rynków. Daikin jest twórcą systemu VRV (refrigerent volume systems)

Electrolux – to szwedzka firma produkująca AGD, posiadająca fabryki w Polse. Produkuje między innymi klimatyzatory przenośne oraz osuszacze.

LG to jeden ze światowych liderów produkcji AGD. Specjalizuje się głównie w klimatyzatorach pokojowych, dążąc do redukcji wielkości i poboru prądu.

Sharp – firma produkująca AGD i elektronikę z siedzibą w Japonii. Produkuje wiele modeli klimatyzatorów.

TOSHIBA to jeden ze światowych potentatów produkcji elektroniki. Produkuje również klimatyzatory, między innymi wymienniki ciepła, centrale klimatyzacyjne i klimatyzatory typu split.

Klimatyzacja – firmy

W Polsce działa około 1500 firm klimatyzacyjnych, z czego około 700 można łatwo znaleźć w internecie.

Wszystko wskazuje na to że w połowie lat 2020 rynek klimatyzacji będzie dwa razy większy niż teraz. Według Navigant Research wynika, że wzrost zainteresowania wentylacją będzie wynikał ze skupienia się na efektywności budynków oraz z ogólnego wzbogacenia się społeczeństwa.

Prawdopodobnie największe znaczenie przy poszukiwaniu wykonawców przywiązujemy do informacji w internecie oraz z polecenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *