4 najszybsze sposoby by zmniejszyć koszt klimatyzacji

Najprostszy sposób to wyłączyć urządzenie z prądu. Ale serio, jakie są najlepsze sposoby na zaoszczędzenie na klimatyzacji, jeżeli chcemy by nadal działała:

oszczędanie energiiWyczyść jednostkę zewnętrzną

Chłodniej za mniej – w czasie lata. Najprostszy sposób to wyczyszczenie jednostki zewnętrznej. Należy wyjąc z niej wszelkie paprochy aby przepływ powietrza był swobodny. Upewnij się że jednostka jest regularnie serwisowana by mieć pewność że zewnętrzne pudło nie jest „wąskim gardłem”

Zmień filtr powietrza

To wyjątkowo prosta metoda, choć wielu posiadaczy klimatyzacji odwleka to w nieskończoność. Jeżeli jakość powietrza jest ok, to nie znaczy że nie trzeba wymienić filtra. Nic, tak jak zapchany filtr powietrza, nie zmniejsza efektywności klimatyzacji, więc wykonuj tę prostą czynność raz na miesiąc.

Zwiększ temperaturę

W lecie, największy wpływ na zużycie energii ma temperatura którą chcesz osiągnąć. Niewielkie podwyższenie docelowej temperatury, może spowodować ogromne oszczędności. Analogicznie w zimie, niewielkie zmniejszenie docelowej temperatury może nie być mocno odczuwalne a może bardzo dobrze wpłynąć na Twoją kieszeń.

Unikaj nagłych zmian temperatury

Co nagle, to po diable. Nie ustawiaj urządzenia „z rezerwą” aby szybciej ochłodzić czy nagrać pomieszczenie.

Mamy nadzieję, że nasze porady Ci się przydadzą i uda Ci się otrzymać korzystny mikroklimat bez dużych wydatków energii.

1 comment on 4 najszybsze sposoby by zmniejszyć koszt klimatyzacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *