Jak odgrzybyć klimatyzację

Co robić, aby nie dopuścić do zagrzybienia klimatyzacji?

Podstawą jest systematyka i regularność. Zaniechanie pewnych czynności prowadzi nie tylko do zbierania się pleśni i grzybów w powietrzu, ale również wydzielania nieprzyjemnego zapachu z urządzenia. Dlatego też specjaliści od montażu klimatyzacji przypominają, jak ważną czynnością jest dbanie o wszelkiego rodzaju klimatyzatory. Obecnie istnieje bowiem kilka domowych sposobów, dzięki którym w sposób całkowicie samodzielny można odzyskać świeże powietrze, a przy okazji przedłużyć żywotność swojej klimatyzacji. Warto bowiem pamiętać, iż sprzęty, o których mowa nie tylko narażają człowieka na pogorszenie stanu zdrowia czy kłopoty z oddychaniem. Brak odgrzybienia klimatyzacji wiąże się z jego stopniowym zapychaniem, głośniejszą pracą, pobieraniem większej ilości prądu, a w konsekwencji popsuciem w krótkim czasie

.

życie w zgodzie z naturą

Jak odgrzybić klimatyzację skutecznie?

Jeśli jest się posiadaczem jednostki stacjonarnej, oczyszczenie jej z pleśni czy grzybów jest zabiegiem dość prostym i niewymagającym. Istnieją bowiem na rynku specjalne preparaty, przeznaczone właśnie do takich czynności. Jedną z głównych metod jest zastosowanie specjalnej, chemicznej pianki, którą należy spryskać parownik. Niektórzy wykorzystują tzw. metodę ultradźwiękową, bazującą na zastosowaniu preparatu działającego na emisję dźwięków o częstotliwości 1,7 MHz. Najskuteczniejszym sposobem w ostatnim czasie jest tzw. ozonowanie. Choć nie należy do tanich koncepcji, daje najlepsze efekty i pozwala na skuteczne pozbycie się szkodliwych pleśni i grzybów. Dodatkową korzyścią jest zwiększenie efektywności energetycznej urządzenia.

Wadą wspomnianej koncepcji jest jednak fakt, iż wymaga ona posiadania specjalnego generatora ozonu, co realnie oznacza konieczność wynajmowania profesjonalnej firmy. Ma to jednak swój atutu, gdyż działania specjalistów przynoszą zdecydowanie najlepsze rezultaty. Jak odgrzybić klimatyzację? Metod jest wiele, podobnie jak i zdań na ich temat. Samemu należy wybrać najlepsze rozwiązanie, a przy okazji dbać o to, by klimatyzacja była regularnie czyszczona i konserwowana.

6 comments on Jak odgrzybyć klimatyzację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *