Dobra klimatyzacja – jak ją wybrać? Część 1

Po czym poznać dobre klimatyzatory?

Dobry klimatyzator nie jest mały, duży, o dużej lub średniej mocy. Dobry klimatyzator  jest po prostu dostosowany do Ciebie. Oto jakie cechy warto brać pod uwagę – proponowana przez nas kolejność jest nieprzypadkowa.

Rodzaj klimatyzatora

Split? Jednostka przenośna? Klimatyzator okienny? Zanim pomyślisz co kupić, bezwzględnie zacznij od wybrania rodzaju.

Energooszczędność

Zużycie energii ma małe znaczenie  w krótkim horyzoncie czasowym. Czyli ma bardzo duże znaczenie dla wszystkich, którzy klimatyzatora nie montują na tydzień.

Czy w cenie jest montaż?

Nie daj się nabrać na „tanią klimę” – jeśli okaże  się, że będziesz musiał montować ją sam, oferta szybko przestanie Ci się wydawać tak atrakcyjna.

Gwarancja?

Sprawdź jak długa jest gwarancja proponowanej Ci opcji. Jeśli jesteś ambitny, możesz obliczyć koszty. Na własny użytek mnożę średni koszt naprawy i mnożę przez szacunkowe prawdopodobieństwo uszkodzenia. Na przykład przy średnim koszcie naprawy 1000 zł i szansie awarii 10% w ciągu drugiego roku użytkowania, warto wydać 100 zł więcej na urządzenie z dłuższą o rok gwarancją.

Rozmiar ma znaczenie

Rozmiar musi być dostosowany do potrzeb. Zacznij od zmierzenia powierzchni pokoju. Wystarczy pomnożyć długość przez szerokość. Dodatkowe czynniki jakie trzeba brać pod uwagę obliczając wielkość jednostki to wysokość sufitu, czy pokój jest zacieniony czy nasłoneczniony, jak wiele osób regularnie w nim przebywa. Zawsze potrzebna jest większa moc, jeśli pomieszczenie jest kuchnią

Jak powszechne jest rozwiązania?

Sprawdź, ile sklepów oferuje dane rozwiązanie. Jeśli jest ich tylko 2-3, może to być mało popularna firma niewarta zaufania.

Więcej przesłanek do wyboru właściwego klimatyzatora? Zapraszamy do lektury kolejnej części artykułu o tym, jak wybrać dobrą klimatyzację.

0 comments on Dobra klimatyzacja – jak ją wybrać? Część 1

  1. robiąc wentylacje w domu zależało nam na tym aby było to zrobione fachowo i służyło długie lata. Dzieki obsłudze i produktom z dudi- mex osiągnęliśmy to co chcieliśmy. W domu zawsze mamy świeże powietrze !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *