Zielona Warszawa: Targówek

Targówek to szybko rozwijająca się część Warszawy prawobrzeżnej.

Gdzie szukać zieleni na Targówku?

Na terenie gminy znajdują się dwa duże parki:

Park Bródnowski

Powstawał przez cale dwa lata. W parku są trzy akweny wodne, które zajmują prawie 0,8 ha. Nazwa parku pochodzi od nazwy dzielnicy – Bródno. Jej nazwa z kolei, od przepływającej obok rzeki Brodni.

Park Bródnowski jest pieszczotliwie nazywany przez okolicznych mieszkańców Central Parkiem, ze względu na to że z każdej strony otaczają go bloki.

Spacerujący spotkają tu drzewa takie jak: platany klonolistne, modrzewie, brzozy, lipy drobnolistne, buki, a także krzewy berberysu, forsycji, żylistka. W akwenach pływają kaczki i rybitwy co nadaje temu miejscu szczególny charakter.

Więcej informacji o Parku Bródnowskim, znajdziecie na stronie Urzędy Dzielnicy Targówek.

Park imienia „Wiecha” (Stefana Wiecheckiego)

Park istnieje od lat 60-tych 20 wieku. Nazwany został na część warszawskiego pisarza i publicysty. Znajdziecie tu siłownię plenerową, ujęcie wody oligoceńskiej, stację Veturilo i sporo zieleni. Warto zauważyć, że to teraz jedyne ujęćie wody oligoceńskiej, pozostałe zostały czasowo zamknięte.

Park ma powierzchnię 5,9 ha

W parku znajduje się jeden z nielicznych niekomercyjnych torów wrotkowych w Warszawie.

Zieleń i kropka

W październiku na Targówku ruszyła kolejna edycja akcji „Zieleń i kropka… lokalnie” Celem akcji  ma być przybliżania mieszkańcom, gdzie w ich dzielnicy jest zielono, oraz konsultacji z mieszkańcami gdzie zielono być powinno.

Pierwszą edycje gościła Białołęka. Efektem pierwszej edycji była publikacja ZOOM na zieleń Białołęki.

W kolejnym odcinku: Bemowo

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *