Ile trzeba wydać na klimatyzację w mieszkaniu?

Ile należy wydać na klimatyzację?

Panuje obiegowy pogląd że montaż klimatyzacji to przynajmniej równowartość średniej pensji. Czy tak jest?

Oczywiśćie zawsze wraz z rozwojem odpowiednich gałęzi techniczki, rośnie rozpiętość cenowa dostępnych urządzeń. pojawiają się modele ekskluzywne – super drogie; ale także gama modeli bardziej dostępnych cenowo. Spośród nich, naturalna selekcja za pomocą opinii wnikliwych klientów – prosumentów, powoduje że na pierwszy plan wysuwają się najciekawsze marki i modele.

Jak kupić tanio klimatyzator?

Szukaj klimatyzatorów przenośnych

Oczywiście takie przenośne urządzenia nie nadają się do noszenia w kieszeni, a nawet do dowolnego noszenia po domu, ale można bez większego problemu zmieniać co jakiś czas pomieszczenia w których się znajdują. Mniejsze, znaczy tańsze. do takich urządzeń należą mniejsze urządzenia mogące regulować mikroklimat w jednym domowym pomieszczeniu. Nastaw się na wydatek od 400 zł.

Za około 1000 zł można nabyć urządzenie o większej mocy, pozwalające regulować temperaturę jednej części domu. Moc, jakiej możemy się tutaj spodziewać, to 3-4 kW.

Mniejsze czyli tańsze

…ale tylko pod warunkiem że są wystarczające. Jeśli wystarczy Ci moc niecałych 3-4 kW, możesz się rozejrzeć za najtańszymi rozwiązaniami ściennymi. Można je mieć już za niecały 1000 zł.

Cokolwiek zamierzasz kupić, nie warto oszczędzać przesadnie – szybka wymiana urządzenia na mocniejsze lub awarie spowodują konieczność dodatkowych wydatków.Pamiętaj też, że dodatkowe oszczędności będą spowodowane przez mniejsze zużycie prądu, więc warto inwestować w klimatyzatory energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *